Zobacz również

 • Szczególna mobilizacja podczas UEFA EURO 2012™
  Rozpoczęła się jedenasta edycja Akcji Informacyjnej „Telefon Bezpieczeństwa”. 15 maja, w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie odbył się briefing prasowy nt. zawartego w tej sprawie porozumienia. To wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i Policji.
 • Unijni parlamentarzyści przyjęli zaproszenie turystyczne do Polski
  Jednym z punktów programu pobytu w Warszawie uczestników dwudniowego posiedzenia Konferencji Przewodniczących Parlamentów UE współorganizowanego przez Sejm i Senat RP, szefów izb z państw członkowskich Unii, Parlamentu Europejskiego oraz krajów kandydujących do wspólnoty – była wizyta na Stadionie Narodowym na 49 dni przed meczem inaugurującym piłkarskie mistrzostwa Europy.
 • Okryta złą sławą rodzina Noonanów na Crime & Investigation Network® Polsat
  Po sukcesie nagradzanego na festiwalach filmu dokumentalnego o kryminaliście Domenyku Noonanie zatytułowanego „Brytyjski gangster”, dziesięcioletnie filmowe obserwacje jego twórców znajdują swoją kontynuację na planie serialu „U Noonanów” (ang. At Home With The Noonan’s) dostępnym tylko na kanale Crime & Investigation Network Polsat.
 • „O śmierci i odrodzeniu” – jak umrzeć bez lęku.
  11 maja 2012 roku o godz. 18:00 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater nauczycielka buddyzmu Klaudia Żerebiec opowie o najnowszej książce Lamy Ole Nydahla „O śmierci i odrodzeniu”.
 • Majowa nutka 2012
  W Częstochowie odbył się XXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Majowa Nutka”. Grand Prix Festiwalu zdobyła Klaudia Błaszczyk.
 • Rusza ogólnopolski konkurs "Uzdrowić Szpitale"
  12 kwietnia br. rusza ogólnopolski konkurs „Uzdrowić Szpitale”. Do rywalizacji o tytuł „Samorząd dbający o szpital 2012” oraz atrakcyjne nagrody stanąć mogą powiaty oraz ich mieszkańcy, dla których efektywne funkcjonowanie placówek medycznych jest ważne. Konkurs realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej „Zdrowe Szpitale”. Udział w nim jest bezpłatny.
 • Na wiosnę nakręć się świderkami!
  Kwietniowe słońce powoli budzi do życia rośliny i nasze rozleniwione świętami ciała. To doskonały moment na to, by w ramach wiosennej odnowy zmienić dietę na znacznie lżejszą. Doskonałą jej podstawą będą sałatki warzywne na bazie makaronów.
 • Turystyka wodna
  Znamy już laureatów VIII edycji Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu za rok 2011, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim i innymi partnerami. Ich uroczyste ogłoszenie miało miejsce 3 marca podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i
 • Jak sobie radzić ze skutkami wiosennego przesilenia?
  Skutkami wiosennego przesilenia są m.in. odczuwalne przez nas stany rozdrażnienia i niepokoju, bóle głowy i zmniejszona koncentracja. Dzieje się tak dlatego, że ,,zahibernowany” zimą organizm musi się przyzwyczaić do nowych warunków atmosferycznych, czyli większego nasłonecznienia, wyższego ciśnienia i temperatury. Adaptacja zajmuje kilka tygodni, zanim jednak to nastąpi, warto zastosować kilka porad, które pomogą przetrwać ten trudny dla organizmu czas.
 • Przepis na wiosenne przyjęcie: Babeczki z nowalijkami
  Wraz z nadejściem wiosny wraca ochota na organizowanie wiosennych przyjęć. W tym czasie w sklepach, pojawiają się nowalijki – znakomity składnik koktajlowych przekąsek. Przyjemnie pobudzą one podniebienie zaproszonych gości oraz będą miłą dla oka dekoracją stołu. Szczególnie jeśli połączymy je z wiosenną pastą twarogową zaserwowaną w Tartletkach Dan Cake.

Miejsce na Twoją reklamę

Ostatnio dodane zdjęcia

Tagi

Polska: XI Turniej Piłki Nożnej ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku "
AAA
Autor: testowy user , odczytane : 28583 razy
24-02-2011 14:19
Startują zapisy drużyn do piłkarskich Mistrzostw Polski w kategorii U-10 czyli XI Turnieju Piłki Nożnej ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku? - każdy może spełnić swoje piłkarskie marzenia

Rozpoczęły się zapisy do XI edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli oficjalnych Mistrzostw Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca. Na zdobywców Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski, obok wielkich emocji, czekają wspaniałe nagrody – wyjazd na imponujący stadion klubu Ajax Amsterdam oraz możliwość treningu w jednej z najlepszych, piłkarskich młodzieżowych szkółek świata.
Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” należy do największych i najbardziej prestiżowych piłkarskich rozgrywek w Polsce. Z roku na rok bije kolejne rekordy popularności i budzi coraz większe emocje wśród młodych zawodników, trenerów oraz kibiców. Tylko w 2010 roku o zwycięstwo w Turnieju walczyło ponad 40 000 piłkarek i piłkarzy, którzy z ogromną pasją rywalizowali na boiskach w duchu fair play. Od lutego przyjmowane są zgłoszenia kolejnych drużyn dziesięciolatków i młodszych dzieci, chcących przeżyć swoją wielką piłkarską przygodę z Turniejem o Puchar Tymbarku. Każdy trener, którego drużyna weźmie udział w rozgrywkach, otrzyma markową koszulkę piłkarską Nike. Zapisy potrwają do końca marca.
– Jak co roku z niecierpliwością oczekuję pierwszego gwizdka, który rozpocznie rozgrywki kolejnej, już XI edycji Turnieju – powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark. – Zawsze mocno trzymam kciuki za wszystkich młodych zawodników, którzy tak wiele serca wkładają w każdy mecz. Gorąco zachęcam opiekunów i trenerów do zgłaszania drużyn do Turnieju. To naprawdę wspaniała piłkarska przygoda.
Zapisy do XI edycji Turnieju
Drużyny do Turnieju może zgłaszać trener lub nauczyciel. Zespół może liczyć od 6 do maksymalnie 12 zawodników – dziewcząt lub chłopców. Każdy trener może zgłosić dowolną liczbę drużyn, dzięki czemu w rozgrywkach mogą wziąć udział wszystkie dzieci, które pasjonują się piłką nożną. Najłatwiej zrobić to przez formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie www.zpodworkanastadion.pl.
Turniej o Puchar Tymbarku cieszy się stale rosnącą popularnością wśród młodych piłkarzy, trenerów oraz rodziców, dlatego organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu frekwencji. W ubiegłorocznej edycji do zmagań na szczeblu gminnym i powiatowym stanęło ponad 40 tys. dzieci, czyli od momentu, kiedy firma Tymbark objęła patronat nad Turniejem, liczba jego uczestników wzrosła o 250% (VII edycja – 16 tys. uczestników, VIII edycja – 23 tys., IX edycja – 26 tys., X edycja – 40 tys.).
– Bardzo cieszy mnie rosnąca liczba uczestników Turnieju.– powiedział Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju z ramienia PZPN. – Wraz z rosnącym zainteresowaniem naszymi rozgrywkami, z roku na rok obserwuję także wzrost umiejętności wśród młodych zawodników. Sprawia to, że strzelane przez nich gole czy popisowe akcje wzbudzają w nas – dorosłych – jeszcze większe emocje. Wszystkim piłkarkom i piłkarzom życzę, aby udział w Turnieju, oprócz okazji do doskonalenia swych umiejętności, był przede wszystkim świetną zabawą.
Nagroda główna
Pomocą w nakłonieniu młodych sportowców i ich trenerów do udziału w Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” z pewnością będą rozpalające wyobraźnię nagrody. Obok Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski w kategorii U-10, nagrodą w XI edycji Turnieju jest wyjazd do Holandii na stadion Amsterdam Arena, którego gospodarzem jest słynny Ajax Amsterdam. Oprócz zwiedzania stadionu i Amsterdamu, zwycięzcy tegorocznego Turnieju obejrzą mecz legendarnej holenderskiej drużyny. Dodatkowo będą mogli także odbyć profesjonalny trening w szkółce Ajaxu – jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata – z której wywodzą się takie legendy futbolu jak: Dennis Bergkamp, „Frank” Rijkaard czy „Marco” van Basten. Taka nagroda to z pewnością spełnienie piłkarskich marzeń fanów futbolu z całego świata.
Harmonogram rozgrywek
Pierwsze mecze XI Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczną się w połowie kwietnia. Najpierw rozgrywki wystartują na etapie gminnym i powiatowym. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw w lipcu i sierpniu wyjadą na obozy szkoleniowe, podczas których rywalizować będą o awans do Wielkiego Finału. Jedną z najważniejszych idei Turnieju o Puchar Tymbarku, jest wyłanianie największych piłkarskich talentów, dlatego począwszy od etapu rozgrywek gminnych aż do finałów wojewódzkich, trenerzy zwycięskich drużyn mogą dobrać do swojego składu do 5 najlepszych zawodników z pozostałych zespołów. We wrześniu zostanie rozegrany Wielki Finał Turnieju, podczas którego poznamy nowych Mistrzów Polski U-10. W październiku zaś zwycięzcy XI Turnieju „Z podwórka na stadion
o Puchar Tymbarku” wyjadą na stadion Amsterdam Arena.
Szansa dla każdego
Szansę na zdobycie Pucharu Tymbarku i wyjazd na mecz Ajaxu Amsterdam ma każda drużyna, która do końca marca zgłosi swój udział w Turnieju. Wypełniony formularz zgłoszeniowy można wysłać przez Internet, pocztą tradycyjną do działu UKS przy PZPN, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02-366 Warszawa lub faksem na numer (22) 55-12-240.
Przed kilkoma miesiącami dziewczęta z Wielkopolski i chłopcy z Pomorza odwiedzili Mediolan i stadion San Siro w nagrodę za zwycięstwo w X Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, gdzie rozegrali mecze ze swoimi włoskimi rówieśnikami i spotkali się z Arturem Borucem. Teraz szansa przeżycia wspaniałej piłkarskiej przygody stoi przed kolejnymi zawodnikami. Każdy może zostać gwiazdą i spełnić swoje marzenia.
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.
Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Patronat mediowy nad Turniejem objęli: Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Piłka Nożna Junior, Bravo Sport, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Kurier Lubelski, Echo Dnia, Gazeta Pomorska, PORTAL INTERIA PL, PORTAL FUTBOLOWO.PL, Portal Interklasa.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl, www.u21.pl

Partnerami Turnieju są firmy Tetra Pak i Reporter Young.
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

Dodatkowych informacji udzielają:
Maciej Papierski – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN: adres e-mail: maciej.papierski@pzpn.pl, tel.: 22 551 22 41
Przemysław Różowicz – osoba odpowiedzialna za Turniej z firmy Tymbark, adres e-mail: p.rozowicz@maspex.com, tel.: 33 870 84 55

Kontakt z mediami:
Agnieszka Olejkowska; agnieszka.olejkowska@pzpn.pl, tel. +48 516 663 204
Marek Kuleta, MG Network: adres e-mail: marek.kuleta@mgnetwork.pl, tel.: 22 824 31 37
Dorota Liszka, Tymbark: adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 873 82 04

źródło  powiat.krakow.pl

Tagi: Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej, z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, piłkarskie mistrzostwa Polski

Komentarze do artykułu: "Polska: XI Turniej Piłki Nożnej ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku ""

Dodaj swój komentarzliczba komentarzy: [0]
 • Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszy!